jako chrześcijanie jesteśmy powołani i posłani, aby radować świat!

"I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko [czyńcie] w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego." Kol 3,17

Social media

Poślij w świat to, co kochasz! Każdy z nas ma jakąś pasję. Jedni kochają Jezusa, drudzy siatkówkę, jeszcze inni tworzą gliniane garnki. Mamy różne pragnienia i obdarowania, ale jeden cel – jeśli kochasz naprawdę, chcesz o tej miłości opowiadać innym! A jeśli Twój przekaz ma docierać szeroko, potrzebujesz mediów społecznościowych. Zasięgów, społeczności i miejsca, które będzie tylko Twoje.
Dlatego na warsztatach z budowania marki w social mediach opowiemy Ci jak tworzyć angażujące treści i co zrobić, aby w świecie cyfrowej dżungli pozostać autentycznym, spójnym ze sobą i… unikatowym!
Wykorzystamy w tym celu narzędzia, oferowane przez aplikacje (Instagram, TikTok i Facebook) jak rownież zewnętrzne programy (np. do montażu naszych rolek). Pogadamy o tym, jak w ciekawy sposób relacjonować to, co dzieje się wokół nas i w nas, jak robić dobre reelsy oraz dlaczego warto pokazywać SIEBIE (dosłownie i w przenośni) przed kamerą.
Będzie dużo ćwiczeń praktycznych, wyzwań związanych z socialami i formatem video oraz przede wszystkim luz, bo te warsztaty są dla Was, a więc plan również jest bardzo elastyczny. Zapraszamy!

Warsztaty poprowadzą goście cyklu „Ludzie z pasja” Kasia Szlonzak i Paulina Worożbit.

Katarzyna Szlonzak – dziennikarka, prowadząca telewizyjny program „Studio Raban”, certyfikowana mobile video makerka, aktywnie działająca w zakresie tworzenia kreatywnych treści do mediów społecznościowych.
Absolwentka studiów II stopnia na kierunku „Logistyka i administrowanie w mediach”, a także absolwentka pierwszej w Polsce Akademii Twórców Video, stworzonej przez Agatę Koman.
Poprzez połączenie doświadczenia dziennikarskiego i umiejętności pracy z ludźmi z praktyką kreowania contentu video, pragnie skutecznie pomagać twórcom w poszukiwaniu autentyczności swojej marki.

Paulina Worożbit to absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej krakowskiego UJ. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie współpracuje z wieloma markami. Pomaga im w budowie strategii social mediowej oraz w umocnieniu ich marki osobistej lub marki organizacji. Na stałe współdziała z Redakcją Katolicką Telewizji Polskiej przy programie młodzieżowym „Studio Raban”, a także wspiera wiele chrześcijańskich projektów i wspólnot, które pragną jeszcze precyzyjniej komunikować o sobie w Internecie. 

Na sercu leży jej wyposażanie kapłanów oraz świeckich liderów w narzędzia i wiedzę, które pozwolą im nabyć kompetencje social mediowe, by jeszcze szerzej i jakościowo mogli głosić Ewangelię z cyfrowej ambony. 

Foto-pozytywne

Interesujesz się fotografią lub chcesz się z nią dopiero zaprzyjaźnić? Masz do dyspozycji aparat, choćby w telefonie? Na warsztatach dowiesz się co sprawia, że zdjęcie jest interesujące, że porywa odbiorcę. Pochłoniesz nieco wiedzy, by tchnąć życie w swoje kadry.

 Odkryjesz, że poprzez fotografię możesz:
– poznać i wyrazić siebie
– pokazać świat emocji
– otworzyć się na nowe pomysły i zobaczyć nowe horyzonty

Ogranicza Cię jedynie to czego nie wiesz i czego nie doświadczyłeś, więc zapraszam po dawkę wiedzy i praktyki!

Warsztaty poprowadzi Halszka Cygan – fotografia kobieca, par,  fine-art, rodzinna, dziecięca, fotografia ślubna,  współpraca z firmami oraz projekty artystyczne. 

Jako fotograf nieustannie się rozwija. Potrafi uchwycić piękno chwili w kadrze. Jej zdjęcia budzą zachwyt i są docenianie w wielu konkursach.

Kulinarne

Tegoroczne warsztaty kulinarne, będą podróżą w różne strony świata. Odwiedzimy Norwegię, gdzie przygotujemy pyszną rybkę ale nie taką zwyczajną. Kolejnego dnia wybierzemy się w podróż do Rzymu, gdzie będziemy przygotowywać rozmaite pasty. Następnie odwiedzimy kuchnię tajską, gdzie aromat ziół i przypraw będzie niósł się po całej okolicy. W Czechach natomiast zjemy tradycyjne knedliczki z gulaszem, ale to nie wszystko, jedno jest pewne. Będzie smacznie, aromatycznie i kolorowo.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Zaraś – szef kuchni w Dom Rekolekcyjny Bąblin. Technik żywienia o specjalizacji dietetyka. Praca to także jej ogromna pasja, więc ciągle tworzy coś nowego czym zaskakuję podniebienia gości. Nie boi się wyzwań i nowych smaków.

Graficzne

Odkryj swoją kreatywność i naucz się tworzyć piękne projekty. Przeżyj przygodę z grafiką komputerową i rozwijaj umiejętności w edycji, kompozycji i tworzeniu grafiki. Dołącz i stwórz coś wyjątkowego! Ale to nie wszystko. Po zapoznaniu się z podstawami grafiki, przejdziemy do praktycznej części warsztatów, w której skupimy się na przenoszeniu grafiki na kubki i koszulki za pomocą pras termosublimacyjnych. Dowiesz się, jak przygotować projekty do druku, jak używać specjalnych atramentów sublimacyjnych i jak obsługiwać urządzenia, aby uzyskać wysokiej jakości efekty. Na podstawie swojego projektu przygotujesz swój autorski kubek i koszulkę 🙂

 *Jeżeli masz możliwość to zachęcamy abyś zabrał(a) własny laptop/tablet – przechowamy w bezpiecznym miejscu podczas trwania wydarzenie.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Bendlewski – mąż i tata, zawsze uśmiechnięty i radosny. Wszystko może w tym, który go umacnia. Na co dzień pracuję w agencji brandingowej, po godzinach prowadzi małe studio graficzne. Lubi dobrą kawę.

Kaligraficzne

Warsztaty z nowoczesnej kaligrafii – brush lettering (pisanie pędzlem lub pisakiem) przeniosą Cię w świat twórczego tworzenia. Poznasz podstawy pisania pięknych liter, słów oraz kompozycji. Odkryjesz tajniki bounce letteringu (tańczące litery) oraz flourishing (dodawanie eleganckich ozdób i dekoracji do liter). To nie tylko świetna okazja do nauki nowej umiejętności, ale również do relaksu i wyrażania swojej kreatywności.

Pozwól swojej twórczej stronie rozkwitnąć i poczuć radość z tworzenia.

Warsztaty poprowadzi Kamila Kapral – Bendlewska – Żona. Mama. Miłośniczka grafiki, nowoczesnej kaligrafii, chrześcijańskiego piękna i minimalizmu. Twórca marki Eszer.

Psychologiczne

Na warsztatach będziemy poznawać sztuki pozytywnej autoprezentacji oraz  sztuki kompromisu i negocjacji. Pragniesz poznać siebie oraz doświadczyć treningu w obszarze inteligencji emocji, oraz uczyć się modelu komunikacji w idei dialogu motywującego, chcesz zadbać o swój dobrostan  przy pomocy narzędzi psychologii pozytywnej? Zapraszam serdecznie to dobry czas by poznać siebie bliżej!

Warsztaty poprowadzi Monika Bekker-Goska – neurodydaktyk, coach, psycholog motywacji. Osoba pełna pasji i zaangażowana w zmianę świata na lepsze.

Muzyczne

Na Warsztatach pragniemy uczyć się nowych pieśni, aranżacji oraz wspólnego wielbienia Boga przez śpiew oraz grę na instrumencie. Wymagane są podstawowe umiejętności oraz chęci i otwartość na rozwój w tym obszarze. Warsztaty skierowane są do osób chcących śpiewać ale także osoby grające na instrumencie (podczas zapisu wskaż konkretny instrument na którym grasz). Zachęcamy aby w miarę możliwości przyjeżdżać ze swoimi instrumentami, które podczas trwania wydarzenia mogą być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Instrument taki jak PIANINO, cajon  będzie przez nas udostępniony. Gitary, skrzypce, bębenki są mile widziane. Jeśli masz inny instrument który możesz zabrać to śmiało. 

*Wymagane minimalne umiejętności gry na instrumencie takie, które sprawnie pozwolą nam na naukę nowych pieśni i wykonywanie ich na żywo

Warsztaty poprowadzi Paweł Wszołek oraz Alexander Cespedes.

Paweł Wszołek – muzyk, który swoją edukację muzyczną rozpoczynał od skrzypiec, a skończył na kontrabasie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, pomysłodawca i lider zespołu “PAW”, współpracował z wieloma muzykami m. in. z Urszulą Dudziak, Janem Smoczyńskim, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Niemen. Od 2010 r. zaangażowany w służbę Kościołowi. Jest liderem pomocniczym i młodzieżowym we wspólnocie Jafa w Krakowie. Szczególnie bliska jest mu modlitwa uwielbienia. Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci.

Alexander Cespedes – Mąż Karoliny i Ojciec Estery. Muzyk z wykształcenia i zamiłowania. Pianista w zespole uwielbienia PAW. Swoje talenty wykorzystuje od lat w posłudze muzycznej na różnorakich rekolekcjach i wydarzeniach modlitewnych w całej Polsce. Przez muzykę dociera także do dzieci i młodzieży, włączając się w organizację i prowadzenie wydarzeń ewangelizacyjnych w szkołach i ośrodkach rekolekcyjnych. W roku 2017 rozpoczął służbę w Katolickiej Wspólnocie JAFA a od 2021 roku wraz z swoją żoną pełni rolę lidera wspólnoty Jafa. Obecnie jest studentem trzeciego roku teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie.

Alexander wraz z Pawłem poprowadzą nas wspólnie podczas warsztatów muzycznych.

Sportowe

“W zdrowym ciele zdrowy duch”. Podczas warsztatów pragniemy dać czas i przestrzeń na ujawnienie się ukrytej energii. Będzie to czas na sporty zespołowe oraz indywidualne. To idealna okazja do integracji oraz wspólnej sportowej rywalizacji oraz zabawy.

Zapraszamy!

Warsztaty poprowadzi Łukasz Matusewicz oraz Piotr Kandulski.

Łukasz Matusewicz – narzeczony, harcerz, świeżo upieczony absolwent Szkoły Animatora Młodzieży i informatyki na WSB w Poznaniu. Zawodowo związany z defensywnym bezpieczeństwem IT  i dydaktyką.

Piotr Kandulski – dziedzic i syn Króla, student stosunków międzynarodowych, harcerz. Prywatnie pasjonat tańca, musicalu i spadochroniarstwa

100

%

5 dni, radość, Jezus, relacje, zabawa